Święto szkoły

10 grudnia w auli Zespołu Szkół nr 1 świętowaliśmy Dzień Patrona. Data wręczania Pokojowej Nagrody Nobla to dla naszego gimnazjum moment wspominania laureata tej nagrody i byłego Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Tradycyjnie nasi uczniowie wzięli udział w akcji Maraton Pisania Listów organizowanej przez Amnesty International. W tym roku pisaliśmy w sprawie torturowanego i skazanego na śmierć młodego Irańczyka Samana Naseema.

Z okazji naszego szkolnego święta rozstrzygnięte zostały konkursy:

– na najlepszą pracę plastyczną w temacie „Wyrwij murom zęby krat”, w którym zwyciężyła Magda Czaja z klasy II e

– na najlepszą stylizację z lat 70-tych lub 80-tych, którą zwyciężył Czarek Sawczuk z klasy III c

– na najlepszą gazetkę o patronie szkoły – tu pierwsze miejsce zajęły klasy I b, III c i III g

Przy okazji dyrektor Marek Kamiński nagrodził najlepsze „jednodniówki”, tj. projekty związane z Solidarnością i Lechem Wałęsą. Oto wyniki tego konkursu:

I miejsce – „Głos Solidarności”, klasa I b

II miejsce – „Kurier Codzienny”, klasa I g

III miejsce – „Solidarność zmieniła świat”, klasa I c

Pan dyrektor rozdał także dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy będą nas reprezentować w etapach rejonowych konkursów kuratoryjnych.

Za zorganizowanie obchodów Dnia Patrona odpowiedzialny był samorząd uczniowski oraz nauczyciele – Alina Kreft, Dorota Markowska, Łukasz Kamiński i Mateusz Kamiński.