Gim1 w Londynie

Gim1 w Londynie

W dniach 29 maja-3 czerwca 2015 roku 43 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Londynu w formie warsztatów języka angielskiego. Uczniowie zakwaterowani byli w londyńskiej dzielnicy Plamstead u sprawdzonych rodzin.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zwiedzenia Katedry św. Pawła, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, British Museum, a także Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. W tym ostatnim wszyscy świetnie się bawili, zdjęciom nie było końca. Spacerując po stolicy Anglii, mogliśmy podziwiać m. in. Millennium Bridge, Tower of London i wystawę klejnotów koronnych, Tower Bridge, Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, St. Jame’s Park, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar, Chinatown. Mieliśmy również okazję zobaczyć zmianę warty pod Pałacem Buckingham. Ostatniego dnia podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, obejrzeliśmy film w 4D o tym obiekcie, następnie płynęliśmy statkiem po Tamizie, a na sam koniec w planetarium w Greenwich zobaczyliśmy Południk „0” oraz zjawisko fizyczne znane pod nazwą „camera obscura”.

Wycieczka była wyjątkowo udana, młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności językowe, a także karmić duszę pięknymi widokami. Zapewne był to czas intensywny i dostarczył nam ogromną ilość wrażeń.

Zapraszamy do galerii