Nowy rekord szkoły w biegu na 60 m!

Nowy rekord szkoły w biegu na 60 m!

W styczniu odbyła się seria ważnych zawodów lekkoatletycznych, w których reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Redzie wyraźnie zaznaczyła swoją obecność.

W Halowych Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Lekkiej Atletyce w Rumi zawodnicy naszej szkoły zdobyli 8 medali.

Mistrzami powiatu zostali:

Hubert Żywiec w skoku wzwyż oraz w bieg na 30 m, Weronika Sapińska w skoku wzwyż,

Damian Lisiecki w skoku w dal z miejsca.

Wicemistrzami powiatu został:

Daniel Grunwald w biegu na 30 m oraz Konrad Kobiella w pchnięciu kulą.

Brązowe medale zdobyli:

Karol Grubba w skoku w dal z miejsca oraz Michał Jurczyński w skoku wzwyż.

Na Ogólnopolskim Halowym Mitingu Lekkoatletycznym i Halowych Mistrzostwach Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych w Toruniu Daniel Grunwald ustanowił nowy rekord szkoły w biegu na 60 metrów wynikiem 7,65 sekundy. Hubert Żywiec przebiegł 60 metrów w 7,76 s, Dawid Wałdowski 600 metrów w 1 minutę 34,63 sekundy.

W kolejnych zawodach – Halowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików w Lekkiej Atletyce w Gdańsku – Konrad Kobiella pchnął kulą na odległość 12,27 metra zajmując 1 miejsce i ustanawiając swój rekord życiowy. Weronika Sapińska skoczyła wzwyż 150 cm i zajęła 3 miejsce.

Nasi najlepsi sportowcy są uczniami klas 3 a, 3 c, 3 d, 2 f, 2 g.

Gratulacje dla nich i trenerów p. Ilony Myszk i p. Krzysztofa Jędrzejewskiego!!! 🙂