VII Wojewódzki Konkurs English Poetry & Drama

VII Wojewódzki Konkurs English Poetry & Drama

W dniu 23 maja 2014 roku w auli Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy w Redzie odbył się już po raz siódmy Wojewódzki Konkurs English Poetry and Drama pod patronatem honorowym Pomorskiego Kuratora Oświaty. W tym roku gościliśmy 66 uczestników z 9 gimnazjów z terenu naszego województwa. Zaprezentowane zostały 23 występy w 3 kategoriach konkursowych na najlepszą scenkę, wiersz oraz piosenkę. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było przysłowie „When the cat is away, mice will play”. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz miasta Reda Krzysztof Krzemiński, zastępca burmistrza Teresa Kania, sekretarz miasta Hanna Janiak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Lewińska oraz radna Karolina Bochan. Kuratorium Oświaty reprezentował starszy wizytator Leszek Grzymkowski. Wszystkich zebranych powitał, a także składał podziękowania nauczycielom przygotowujących młodzież dyrektor szkoły, a zarazem przewodniczący Komisji Edukacji Rady Powiatu Wejherowskiego pan Marek Kamiński.

Konkurs poprowadzili uczniowie Natalia Stokłosa i Błażej Dzienisz, a my mogliśmy podziwiać uczniów prezentujących swoje umiejętności oratorskie, aktorskie oraz wokalne przez ponad 3 godziny prezentacji. Komisja w składzie: przewodnicząca – metodyk języka angielskiego z Centrum Edukacji Nauczycieli pani Małgorzaty Bukowskiej-Ulatowskiej oraz Agata Mioduszewska (wykładowca PWSH Gdynia), Weronika Korthals (wokalistka, laureatka Szansy na Sukces) oraz Marta Więcławska-Wałęsa (przedstawiciel wydawnictwa Pearson Longman) dokonała wyboru laureatów konkursu.

KATEGORIA WIERSZ:

1 miejsce – Ewa Przybylska z Gimnazjum nr 1 w Gdyni

2 miejsce – Julia Magulska z Gimnazjum w Szemudzie

3 miejsce – Izabela Krauze z Gimnazjum w Łęczycach

KATEGORIA PIOSENKA:

1 miejsce – Zuzanna Bąk z Gimnazjum nr 1 w Gdyni

2 miejsce – Magdalena Gorczyca z Gimnazjum nr 1 w Redzie

3 miejsce – Zuzanna Cichocka z Gimnazjum nr 1 w Gdyni

KATEGORIA SCENKA:

1 miejsce – grupa z Gimnazjum nr 2 w Gdyni

2 miejsce – grupa z Gimnazjum nr 3 w Wejherowie

3 miejsce – grupa z Gimnazjum nr 1 w Redzie

Nagroda organizatorów przyznana została Ewie Przybylskiej z Gimnazjum nr 1 w Gdyni

Wyróżnienie otrzymała: Zuzann Kmiecik z Gimnazjum nr 2 w Gdyni

Tytuł „Odkrycia roku” przyznany został Agacie Czech z Gimnazjum nr 1 w Gdyni i Jakubowi Nalepie z Gimnazjum nr 1 w Redzie

Serdeczne gratulacje należą się wszystkim występującym, którzy odważyli się zaprezentować nam swoje umiejętności na dużej scenie, w blasku reflektorów. Podziękowania składamy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu, a przede wszystkim organizatorom tegorocznego finału: Joannie Bączek, Magdzie Drożańskiej-Hajdel i Łukaszowi Kamińskiemu.