Badania wody w rzece Redzie

Uczniowie klas I B, I C, II C i II D Gim 1 Reda uczestniczą w dofinansowanym przez WFOŚiGW programie „Błękitna Akademia”.

Do projektu, który obejmuje trzy etapy, zostały zaproszone szkoły z gmin, przez które przepływa rzeka Reda, łącznie 10 grup, w tym trzy grupy  z naszego gimnazjum. Projekt trwa od IV do XII 2014. Uczestnicy poznali już środowisko przyrodnicze ujścia rzeki Redy. Nauczyli się także oznaczać parametry czystości wody. Uczniowie dwa razy w miesiącu pobierają próbki wody z rzeki Redy i w szkole wykonują badania, których wyniki przesyłają do Akwarium Gdyńskiego. Na zakończenie projektu odbędzie się w Gdyni konferencja podsumowująca, podczas której opowiemy o swojej pracy i spotkamy innych uczestników programu.