Palemka 2014

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Podobnie jak w poprzednich latach, kierując się powyższym przesłaniem, uczniowie Gimnazjum nr 1 wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w akcji charytatywnej „Palemka 2014”, polegającej na sprzedaży palm wielkanocnych, wykonanych na lekcjach plastyki i techniki pod kierunkiem pań Doroty Markowskiej i Jolanty Roman. Różnobarwne, pomysłowe, ozdobione bukszpanem, często misternie wykonane palemki, sprzedawane w Niedzielę Palmową 13 kwietnia cieszyły się dużym uznaniem w oczach wiernych, zdążających na msze święte. Ze sprzedaży palm przed kościołem pw. WNMP oraz przed kościołem pw. Św. Antoniego uzyskaliśmy dochód
w wysokości 2121 zł, który został przeznaczony na leczenie i rehabilitację dwojga niepełnosprawnych dzieci oraz na pomoc dla potrzebujących z dwóch parafii. Koordynatorem akcji w gimnazjum była pani Jolanta Roman. Z serca płynące wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i poświęcony czas kierujemy do księdza Sebastiana Solińskiego i panów Łukasza i Mateusza Kamińskich. Serdeczne podziękowania zaś otrzymują uczniowie: Adrian Bardo, Karolina Zdrojewska, Ola Stępińska, Dominika Zasada, Martyna Lademann, Ania Urban, Mieszko Opielewicz, Danuta Kitowska, Błażej Dzienisz, Martyna Klebba, Klaudia Hebel, Ania Romanow, Paulina Kielińska, Dominika Chuk, Maciej Jaworek, Paulina Groen, Radosław Kamiński, Jakub Nalepa, Jakub Zdrojewski, Kasia Wyrwa, Kasia Mierzwa, Magda Gorczyca, Kasia Karsznia, Szymon Baran, Karolina Potrykus, Daniel Grunwald, Natalia Koller, Paula Parzątka-Lipińska, Martyna Supińska, Agata Ciesielska, a także wszyscy ci, którzy wykonali przepiękne palmy wielkanocne.