Projekt „Z Himalajów nad Bałtyk”

Projekt „Z Himalajów nad Bałtyk”

Nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w projekcie
„Z Himalajów nad Bałtyk”, organizowanym przez Stowarzyszenie EUREKA oraz Liceum i Gimnazjum w Warszawie. Do Redy przyjechali uczniowie, którzy są dziećmi uchodźców mieszkających w Polsce.

Wspólne gotowanie potraw regionalnych, dyskusje na temat stereotypów i traktowania ludzi odmiennych kulturowo, pokaz lokalnych tańców i śpiewu w parku miejskim i wspólne wyjazdy do Pucka, Sopotu, Gdyni i na Półwysep Helski wypełniły pracowicie czas dzieciakom i ich opiekunom. Była to niesamowita okazja do poznania osób pochodzących z bardzo odległych zakątków świata (Tybetu, Chin, Wietnamu, Białorusi, Armenii i Angoli), zetknięcia się z częścią ich tradycji i kultury, nawiązania nowych znajomości.

Zapraszamy do galerii. 🙂