Finał Powiatowego Konkursu Europejskiego

Finał Powiatowego Konkursu Europejskiego

Dnia 28 maja 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie odbył się etap finałowy III Powiatowego Konkursu Europejskiego. Gimnazjum nr 1 w Redzie reprezentowali: Agnieszka Najdrowska (III A), Katarzyna Romejko (III C), Anna Garstkowiak, Dominika Zasada i Patryk Urbaniak (II C).

Uczniowie przystąpili najpierw do testu wiedzy o unii Europejskiej, a następnie w ścisłym finale trójka najlepszych odpowiadała na pytania powiązane z ilustracjami  oraz podkładami muzycznymi. Młodzi ludzie rozpoznawali najważniejszych polityków unijnych, symbole i charakterystyczne miejsca związane z UE. Najwięcej emocji wzbudziło rozpoznawanie hymnów państw europejskich.

Ostatecznie po zaciętym boju zwyciężyła Kasia Romejko, 2 miejsce zajęła Anna Garstkowiak, a 5 miejsce Agnieszka Najdrowska. Serdecznie gratulujemy!