Palemka 2013

Palemka 2013

W Niedzielę Palmową, jak co roku, Gimnazjum nr 1 i 2 zorganizowały akcję charytatywną, w czasie której młodzież sprzedawała własnoręcznie robione palemki wielkanocne. Zebraliśmy 5 865 zł!

Naszą akcję rozpoczęliśmy od porannej mszy świętej o 7:30, a skończyliśmy o 13:00. Pogoda nam niestety nie dopisała. Rano było minus osiem stopni i niestety trochę zmarzliśmy. Humory nam jednak dopisywały, a ponieważ cel tej akcji, jak zwykle jest szczytny, to daliśmy z siebie wszystko i wytrwaliśmy do końca. Wiele osób nawet jeśli nie kupowało palemek, to  wrzuciło pieniądze do puszki, aby wspomóc chore dzieci. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania za cudowny dar serca, jaki złożyli na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących z naszego miasta!

Jako organizatorka akcji z ramienia Gimnazjum nr 1 w Redzie składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w dzieło pomocy: wolontariuszom i ich opiekunom, p. Jolancie Roman, p. Dorocie  Markowskiej, młodzieży oraz osobom prywatnym i p. Hannie Bronk, która już po raz kolejny zrobiła dla nas przepiękne palemki oraz państwu Chmiel za pomoc.

Opiekunowie i Wolontariusze z Gimnazjum nr 1:

p. Halina Klajnszmit, p. Katarzyna Hincke, p. Łukasz Kamiński, p. Agnieszka Potrykus,
p. Joanna Bączek, p. Alina Kreft, p. Agnieszka Tatara, p. Mateusz Kamiński, p. Małgorzata Malek;

Aleksandra Lesner, Magdalena Borkowska, Kamil Paszkowski, Bartek Chmiel, Justyna Grabas, Kornelia Labudda, Monika Jaskuła, Natalia Stępień, Joanna Styrc, Szymon Szroeder, Kamil Klapkowski, Fabian Ratajczak, Oliwia Irek, Weronika Mackiewicz, Wiktoria Dombrowska, Mateusz Boguszewski, Ola Lewandowska, Danuta Kitowska, Adam Majchrzak, Karol Majchrzak, Daniel Grunwald, Bartek Trocki, Kuba Skrzypski, Julia Pinkosz, Julia Urbanowska, Maciej Pruszak, Ewelina kwiatek, Marcin Kreft, Patryk Dopke, Maciej Wróblewski.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku po raz kolejny wspólnie  pomożemy tym, którzy potrzebują naszej pomocy. Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych.

Marlena Jasińska