XXI Finał WOŚP

XXI Finał WOŚP

Jak co roku  w auli Zespołu Szkół nr 1 w Redzie miał miejsce XXI Finał WOŚP przygotowany przez wspólny sztab ZS 1 i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Od wczesnych godzin porannych ponad 30 wolontariuszy ruszyło na ulice naszego miasta. O godzinie 15.00 rozpoczęły się występy w auli. Wspierali nas jak co roku: dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6, ZS 1 i ZSP, zespół Redzanie, kabaret SENIORiTA oraz mistrzowie judo i karate.

Wielu z naszych dzielnych wolontariuszy  po powrocie z kwesty ruszyło do dalszej pracy w kawiarence z domowymi wypiekami oraz przy organizacji występów ich koleżanek i kolegów. Towarzyszyła  nam  loteria fantowa  przygotowana  przez  Szkołę Podstawową  nr 4 oraz licytacje w przerwach programu artystycznego. Największą popularnością wśród licytowanych gadżetów cieszył się tort z wielkim sercem Orkiestry ufundowany przez Cukiernię Malczewscy (został on zlicytowany za 200 zł). Bardzo dziękujemy panu burmistrzowi, pani wiceburmistrz, Urzędowi Miasta, Stowarzyszeniu Trio Arte, studiu kosmetycznemu Kleopatra, Angelice Littwin i panu Michałowi Kaczmarkowi za fanty przekazane na licytację.

Serdeczne podziękowania składamy wolontariuszom, wszystkim osobom które wystąpiły na naszej scenie tego popołudnia i wieczoru, prowadzącym kawiarenkę, loterię fantową, prowadzącym finał Marcie i Błażejowi  (temu drugiemu należą się oklaski za prowadzenie licytacji), samorządowi szkolnemu, obsłudze technicznej i oczywiście liczącym pieniądze. Organizacją tej wielkiej imprezy w naszej szkole zajęli się: Hanna Kwaśny, Łukasz Kamiński, Marlena Jasińska, Jolanta Wojnarowicz, Mateusz Kamiński, Joanna Piotrowicz, Bożena Swinarska, Joanna Żaczek, Dorota Szaluś, Urszula Zaworska-Wróbel, Barbara Żołnowska , Alicja Kolberg oraz Joanna Gessler.

Wdzięczni jesteśmy także Szkole Podstawowej nr 2 i prywatnym właścicielom sklepów za wsparcie naszego sztabu oraz OSP Reda za dostarczenie pieniędzy do wyznaczonego banku.

Ostatecznie udało nam się uzbierać kwotę około 23600 złotych (to o kilkaset złotych więcej niż w zeszłym roku).

Dziękujemy bardzo  mieszkańcom Redy za ofiarność i liczymy na tak duże zaangażowanie w następnym finale WOŚP.  Siema!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej z przebiegu tegorocznego finału.

Tekst: Łukasz Kamiński