Chrzest pierwszoklasistów

Chrzest pierwszoklasistów

Dnia 26 września w auli Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy w Redzie odbył się chrzest pierwszoklasistów. W tym roku motywem dominującym była wieś. Samorząd szkolny przeniósł najmłodszych swoich kolegów do Pogodnego Gospodarstwa Rolnego (PGR) nr 1 i zaprosił do wspólnej zabawy. Każda klasa pierwsza zaprezentowała krótki układ taneczny do wylosowanej wcześniej muzyki. Pokazy oceniało jury w składzie: pan dyrektor (PGR-u oczywiście) Marek Kamiński, pani Danusia (główna specjalistka od hodowli PGR-u nr 1) oraz Stachu Gnojarz (jeden ze słuchaczy naszego technikum rolniczego – Błażej Dzienisz).

Oto występy poszczególnych klas:

I a

I b

I c

I d

I e

I f

I g

Gospodarze klas udali się na „dodatkowe szkolenie” do podziemi naszej placówki, gdzie mieli okazję dokonać inspekcji pożywienia podawanego w naszej instytucji. Pozostali uczniowie mieli okazję skorzystać z pomocy naszych „wiejskich wizażystek” oraz z dobrodziejstw maseczki z „krowiego łajna” i ogórka. W trakcie przerw w występach odbyły się również dwa konkursy. Pierwszy z nich polegał na zbadaniu umiejętności wyławiania pożywienia z mleka (tylko za pomocą ust) oraz na wykonaniu podobizny swojego wychowawcy na twarzy koleżanki lub kolegi z klasy. Pierwszy z konkursów zakończył się zwycięstwem Dawida z I a, a drugi drużyny z klasy I d.

Całość zakończył werdykt jury i wspólne zdjęcie najmłodszych adeptów sztuki rolniczej (klas pierwszych). Najwyżej przez jury oceniony został występ klasy I c (choć jak zauważyli niektórzy mogło to wynikać z faktu poczęstowania jury ogromną miską budyniu, widziano też, że budyń konsumowali jednak sami uczniowie i opiekun samorządu szkolnego).

W przerwie pomiędzy występami uczniowie ze starszych klas wpadli na aulę ze swoją inicjatywą „Hard Bass”. Cel tego występu wyjaśnił anonimowo główny organizator tego happeningu:

„Według mnie, Hard Bass jest pewną formą zrobienia czegoś niekonwencjonalnego i szalonego. Jest to chęć wyróżnienia się i wprowadzenia chaosu. Głównym celem jest jednak po prostu taniec i dobra zabawa. Uczestnicy maskują się, ponieważ przez ukrycie swej tożsamości wszyscy łączą się w jedność.”