Szkolny wyjazd do Londynu

Szkolny wyjazd do Londynu

W dniach 11-16 czerwca 2012 roku 52-osobowa  grupa uczniów (szczególnie z klas językowych) z Gimnazjum nr 1 w Redzie wraz z opiekunami po raz pierwszy wyjechała do Londynu na warsztaty języka angielskiego. Uczniowie zakwaterowani byli na obrzeżach Londynu u sprawdzonych i starannie dobranych przez partnera firmy „Atas” w Wielkiej Brytanii rodzin. Takie zakwaterowanie u rodzin zróżnicowanych kulturowo i etnicznie stworzyło okazję do poznania zwyczajów panujących w Anglii.

Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych. Już pierwszego dnia uczestnicy warsztatów mieli możliwość podziwiania panoramy Londynu z milenijnego koła widokowego London Eye. Wiele emocji i wrażeń przyniósł rejs statkiem po Tamizie. Spacerując po stolicy Anglii mogliśmy podziwiać m. in. Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar. W planetarium w Greenwich mieliśmy możliwość przebywania na dwóch półkulach naraz.

Londyn to miasto zieleni, wspaniałych parków, gdzie Londyńczycy mają okazję zregenerować siły. My również mieliśmy taką możliwość spacerując po St. James’s Park i Hyde Park. Ogromne wrażenie zrobiła na nas katedra świętego Pawła, odbudowana po wielkim pożarze w 1666 roku. Architektem tej budowli był Christopher Wren, który jest pochowany w tej katedrze.

Ilość muzeów w metropolii robi wrażenie – jest ich ponad 240. My mieliśmy okazję zwiedzić British Museum, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s. To ostatnie zrobiło na uczestnikach warsztatów chyba największe wrażenie. Poznaliśmy historię miasta w pigułce podróżując londyńską, czarną taksówką, zobaczyliśmy film w 4D o animowanych superbohaterach ratujących Londyn, jak również mieliśmy okazję zrobienia dziesiątek zdjęć ze sławami tego świata, tzn. ich doskonałymi, woskowymi kopiami.

Ćwiczenia językowe w naturalnych, codziennych sytuacjach oraz praca z zeszytem ćwiczeń dały doskonałą okazję do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizację do dalszej nauki. Z całą pewnością wyjazd ten pozostawił niesamowite wrażenia i  niedosyt. Trudno jest w tak krótkim czasie zwiedzić cały Londyn, ale cieszymy się, że mieliśmy okazję zobaczenia jednych z najsławniejszych miejsc stolicy Wielkiej Brytanii.

Organizatorka warsztatów

Marlena Jasińska

Więcej zdjęć z tego wspaniałego wyjazdu już wkrótce!