Festiwal Nauki

Nasze Gimnazjum w Redzie co trzy lata organizuje Festiwal Nauki. W tym roku wydarzenie wspierali: Burmistrz Miasta Reda Pan Krzysztof Krzemiński, Centrum Experyment w Gdyni, Stowarzyszenie Nowe Betlejem, Technikum Mechaniczne im. T. Wendy w Gdyni, Koło Naukowe Studentów Wydziału Informatyki, Telekomunikacji i Elektroniki Politechniki Gdańskiej.

W trzydniowym Festiwalu uczestniczyli wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 1 w Redzie, a także zaproszeni uczniowie z sąsiedniego gimnazjum oraz starsi uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta.

W rolę instruktorów wcielili się uczniowie klas 3b, 3c, 3e, 2e. Na Festiwalu zaprezentowano również jeden z najlepszych projektów edukacyjnych wykonanych przez uczniów z klasy 2b – samodzielnie wykonaną cewkę Tesli. Tutaj najpopularniejsze wśród widzów doświadczenie z butelką i jajkiem. Tutaj i tutaj chemia.  Były również eksponaty z optyki i elektryczności.

W ostatni dzień były pokazy robotów zbudowanych przez studentów Politechniki Gdańskiej, Damiana Szymańskiego i Tomasza Gadek. Tutaj i tutaj fragmenty prezentacji. Specjalistyczne zajęcia badawcze nad rzeką poprowadzili pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego. Po pobraniu próbek wody z rzeki Redy badano m.in. ph i osady.

Dziękujemy wszystkim, którzy ciężko pracowali podczas Festiwalu!