Sukcesy naszych uczniów w LO im. Jana III Sobieskiego

10 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum. Konkurs stanowił część Festiwalu Poezji w Języku Angielskim, odbywającego się w tym samym dniu. Laureatami zostało aż trzech uczniów z Gimnazjum nr 1 w Redzie: zwyciężyła Hanna Wojciechowska (klasa III b), trzecie miejsce zajęła Adriana Wenta (klasa III e), a czwartą pozycję zdobył Jakub Ponschke (klasa III b). Wszyscy Ci uczniowie dzięki świetnym wynikom uzyskali 5 dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół średnich.

Uczestnicy konkursu wzięli udział w części pisemnej, polegającej na napisaniu testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Do etapu ustnego zakwalifikowało się 6 osób z najwyższym wynikiem. Spośród nich wyłoniono najlepszą piątkę. Każdy z uczestników etapu ustnego wygłosił przemówienie na temat kultury w języku angielskim, oceniane przez jury złożone z nauczycieli języka angielskiego z liceum im. Sobieskiego.

Organizatorzy konkursu zwrócili szczególną uwagę na bardzo wysoki poziom wypowiedzi ustnych laureatów konkursu. Po podsumowaniu wyników części pisemnej i ustnej ustalono wyniki konkursu. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody książkowe.

Serdeczne gratulacje!