Warsztaty PAH

Warsztaty PAH

Dnia 22 marca 2012 roku  auli Gimnazjum nr 1 w Redzie odbyły się warsztaty w ramach akcji Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) wspierającej budowanie studni w Sudanie. W międzynarodowy Dzień Wody Stowarzyszenie  Eureka  oraz  młodzi  wolontariusze z gimnazjum przygotowali prezentacje, quizy i  zabawy  edukacyjne propagujące działalność PAH w zakresie akcji humanitarnych i praw kobiet w krajach rozwijających się.

Prezes Eureki, pani Romana Aziewicz, przedstawiła założenia działań międzynarodowych PAH oraz poprowadziła konkursy dla młodzieży. W warsztatach towarzyszył nam ksiądz Adam – salezjanin i misjonarz na Sri Lance, który opowiedział o swojej pracy w południowej Azji. Daria, Paula i Natalia z klasy I c zaprezentowały sytuacje ludności cywilnej w Sudanie ze szczególnym naciskiem na problemy uchodźców z terenów objętych wojną domową. Pan  Łukasz  Kamiński  krótko  zaprezentował  trudności, z jakimi spotyka się ludność Afganistanu i Autonomii Palestyńskiej.

Wolontariuszki z klas II e i III e wsparły organizatorów w przeprowadzaniu quizów opartych na wiedzy ogólnej i tej pozyskanej z prezentacji. Uczestnicy warsztatów podzieleni zostali na 6 zespołów i ich zadaniem było skonstruowanie wodociągu ze słomek i taśmy tak, aby można było wyssać na odległość ponad metra wodę ze szklanki. Wygrała drużyna  dziewcząt  z  klasy I c,  druga była drużyna dziewcząt z II c, a trzecia drużyna chłopaków z II d. Wszystkie drużyny otrzymały drobne upominki, a wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali gadżety PAH.

Zapraszamy do galerii!