Dzień Patrona

Dzień Patrona

Dnia 12 grudnia w auli Gimnazjum nr 1 w Redzie odbył się finał Dnia Patrona naszej placówki – Lecha Wałęsy. Wszystkie klasy przygotowały gazetki na temat życia i osiągnięć Lecha Wałęsy, a wybrane klasowe drużyny wzięły udział w konkursie wiedzy o historii „Solidarności”. Finał został poprzedzony krótkim montażem słowno-muzycznym oraz prezentacją multimedialną na temat stanu wojennego.

W przerwie zmagań kolejny raz włączyliśmy się w akcję „Pisania Listów” w obronie osób prześladowanych (w Chinach, na Białorusi i w Syrii) zorganizowaną przez Amnesty International.

Konkurs wiedzy na każdym poziomie klasowym zakończył się zwycięstwem klas C, a członkowie drużyn otrzymali nagrody książkowe.

                                                                                              Tekst : Łukasz Kamiński