Chrzest pierwszaków

Chrzest pierwszaków

W dniu 28 września2011 roku odbył się chrzest uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Redzie. Tegorocznym motywem przewodnim stał się „sierociniec”. Członkowie samorządu pod wodzą pani Marzeny Borodziuk i pana Łukasza Kamińskiego stali się wychowankami Redzkiej Placówki Opiekuńczej numer 1. Gospodarze i zastępcy  klas zostali zaprowadzeni do „lochów” sierocińca gdzie przeszli próbę swoich kubków smakowych.

Wszystkie klasy zaprezentowały krótkie układy do wcześniej wylosowanej muzyki. Oceną występów zajęło się profesjonalne jury w składzie: pani kucharka Krystyna Chochla, pani pielęgniarka Danuta Piguła i pan konserwator Zdzichu Wiertara. Po długich naradach jury wybrało na zwycięzców klasę I d.

Oto jak wypadły poszczególne klasy:

I a

I b

I c

I d

I e

I f

W przerwach między występami odbywał się quiz wiedzy o naszej placówce i z wiedzy ogólnej. Rozegrane zostały także konkursy: wyławiania jabłek ustami z miski z mlekiem oraz konkurs malarski – kopiowania twarzy swoich wychowawców na twarzy wylosowanych uczniów. Młodzież została również odpowiednio do swojej roli wymalowana, a niektórzy uczniowie nawet przebrani w ramach kary za złą odpowiedź w quizie. Całość zakończyło wręczenie dyplomów potwierdzających przyjęcie do grona gimnazjalistów wszystkim klasom przez pana dyrektora Marka Kamińskiego.

Ogromne podziękowania należą się członkom samorządu szkolnego oraz ich opiekunom za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie tej imprezy. Pierwszoklasistom gratulujemy przyjęcia do społeczności szkolnej i dziękujemy za udaną zabawę!

Szkoda, że nasi uczniowie nie byli tacy odważni Pierwszego dnia szkoły  🙂