I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Redzie we współpracy z Gimnazjum nr 1 w Redzie dnia 19 kwietnia 2011 roku zorganizował pierwszy powiatowy konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów English Super Bowl. W finale wzięło udział 91 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Zacięta rywalizacja odbyła się na trzech poziomach: klasy pierwsze, drugie i trzecie. Konkurs powiatowy rozgrywany był w dwóch etapach: pisemnym i ustnym, w którym wzięli udział najlepsi uczestnicy etapu pisemnego.

W poszczególnych kategoriach laureatami konkursu zostali:

Klasy pierwsze:

1.Martyna Kucharczyk (Gimnazjum nr 1 w Redzie, op. Marlena Jasińska)
2. Zofia Witkowska (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, op. Joanna Jakubowska)
3. Maciej Mądry (Gimnazjum nr 1 w Redzie, op. Marzena Borodziuk)

Klasy drugie:

1. Krzysztof Bratnicki (Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, op. Danuta Jarosiewicz)
2. Jan Osiecki (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, op. Anna Nowocińska)
3. Natalia Jaworska (Gimnazjum nr 1 w Rumi, op. Mirosława Walaszek)

Klasy trzecie:

1. Anna Mierzwa (Gimnazjum nr 1 w Redzie, op. Mateusz Kamiński)
2. Paulina Gawrych (Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, op. Agnieszka Jankowska)
2. Sandra Radgowska (Gimnazjum nr 1 w Redzie, op. Mateusz Kamiński)
3. Liwia Małż (Gimnazjum nr 1 w Redzie, op. Magda Hajdel – Drożańska)
3. Bartosz Marchocki (Gimnazjum Salezjańskie w Rumi, op. Agnieszka Jankowska)
3. Amelia Wójcik (Gimnazjum nr 4 w Wejherowie, op. Joanna Krause)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi jak również 5 punktami na koniec gimnazjum, które liczą się w procesie rekrutacji do szkół średnich. Nagrody wręczyli przewodniczący Komisji Edukacji powiatu wejherowskiego Marek Kamiński, dyrektor ZSP w Redzie Rafał Maliszewski oraz v-ce dyrektor ZSP w Redzie Hanna Kwaśny. Za przygotowanie konkursu odpowiadał zespół nauczycieli ZSP i Gimnazjum nr 1 w Redzie pod przewodnictwem pani Magdy Hajdel – Drożańskiej w składzie: Joanna Bączek, Marzena Borodziuk, Marlena Jasińska, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński, Anna Wenta oraz Katarzyna Wolszczak.

Mateusz Kamiński

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii!