I Dzień Wiosny

W dniu 21 marca 2011 roku Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 1 w Redzie zorganizował cykliczną imprezę – Wybór Miss i Mistera Szkoły na rok szkolny 2010/2011. Tegoroczny konkurs cieszył się największym powodzeniem od lat. Swoich przedstawicieli wystawiło aż 19 klas. Wyjątkowo też w rolach kobiecych mogliśmy oglądać 2 panów i w rolach męskich 2 panie.

Każdy widz mógł zagłosować na swoich wybrańców wypełniając specjalne kupony zbierane pod koniec występu i następnie przeliczone przez członków samorządu. Oprócz tego do przyznania tytułów Miss i Mistera Elegancji zostało powołane specjalne jury w składzie – Dżoana Krupa (Weronika Konkol III A), Tomasz Jacyków (Martyna Wróbel II A), Szymon Majewski (Piotr Bulman II B) i Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Anna Koller.

Nasze kandydatki i nasi kandydaci zaprezentowali się w stroju eleganckim. Występowi temu towarzyszył pokaz zdjęć konkursowiczów. Następnie mieliśmy do czynienia z prezentacją w strojach codziennych i obserwowaliśmy krótki układ taneczny do piosenki Shakiry „Waka, waka”, przygotowany pod kierunkiem Kuby Beyer-Knittera (III B). Ostatni pokaz to tak zwany free-style, który miał ukazać prawdziwe, skrywane dotychczas drugie oblicze wielu kandydatów. W tym momencie uaktywnili się również jurorzy komentując niektóre ubiory.

Dopełnieniem prezentacji był występ Kabaretu Pyda Squad w przerwie przeznaczonej na ustalenie werdyktu. Po zakończonym show członkowie grupy otrzymali podziękowania za czynny udział w tegorocznej WOŚP oraz za wsparcie naszej ostatniej akcji charytatywnej.

W końcu nadszedł czas na ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród. Pierwsze swoje nagrody rozdało jury. Miss Elegancji na rok 2010/2011 została Michelle Lieder (Krystian Lieder III A) , a Misterem Elegancji Olek Chwazik (II A). Oboje laureaci oprócz szarfy otrzymali coroczną nagrodę z naszego miasta partnerskiego – zapas dżemu „Łowicz”.

Następnie opiekunowie samorządu – p. Marzena Borodziuk i p. Łukasz Kamiński ogłosili wyniki głosowania publiczności. Wicemiss Szkoły 2010/2011 została Marlin Gęga (Szymon Gęga III B), a Wice-misterem Szkoły 2010/2011 został Mateusz Kowalczuk (II B). Tytuł Miss Szkoły 2010/2011 otrzymała Agnieszka Groenwald (II B) , tytuł Mistera Szkoły 2010/2011 otrzymał broniący tego tytułu Przemek Pielowski (III B). Zwycięzcy oprócz szarf otrzymali: miss – „ciuch z szafy Dżoany”, a Mister – sportowy cabriolet.

Wybory przebiegały sprawnie i przyniosły wiele wrażeń. Niektórych uczniów poznaliśmy z innej strony niż dotychczas. Okazało się, że wielu mimo że się zarzekało że nie, to jednak potrafi tańczyć. Wyszło też na jaw, że najlepszy makijaż i przejście po wybiegu w butach na wysokim obcasie to nie tylko domena kobiet.