XIX finał WOŚP w ZS nr 1 w Redzie

XIX finał WOŚP w ZS nr 1 w Redzie

Już po raz XIX zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na dzieci z problemami nefrologicznymi i urologicznymi. Tradycyjnie już w auli Gimnazjum nr 1 w Redzie odbył się tegoroczny finał WOŚP zorganizowany przez wspólny sztab Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Zespołu Szkół nr 1 w Redzie.

Od 7.00 kwestowało 35 wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie i to im głównie należą się podziękowania za trud, który włożyli w uzbieranie większości kwoty przekazanej przez nasz sztab na WOŚP. Spisali się bardzo dzielnie i w sumie uzbierali 15,500 zł! Od godziny 15:30 natomiast mieszkańcy Redy mogli podziwiać szereg pokazów i występów przygotowanych przez uczniów i absolwentów naszej i nie tylko naszej szkoły. Występy rozpoczęły się od pokazu sztuk walki – judo i karate kyokushin, następnie zaprezentowały się uczennice Gimnazjum nr 1 w układzie tanecznym. Po nich nastąpił występ połączonego chóru Zespołu Szkół nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 pod dyrekcja p. Barbary Tańskiej. Kolejno zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z klasy I pod kierunkiem p. Moniki Wałdoch-Lejman i klasy III pod kierunkiem p. Beaty Nowak w układach taneczno-wokalnych. O godz. 16.45 jak co roku wystąpił redzki kabaret Pyda Squad, zapełniając aulę naszej szkoły liczną publicznością i dostarczając wszystkim potężnej dawki humoru. Po tym występie redzcy strażacy zaprezentowali sprzęt i stroje używane w swojej pracy, a następnie odbył się występ uczennic Szkoły Podstawowej nr 4 w układzie tanecznym. Spektakl „Stworzenie świata” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 pod kierunkiem pań Grażyny Tamas i Anety Szymańskiej wprowadził wszystkich w atmosferę tajemniczości i zadumy.

Nie zawiedli nas także Redzanie, którzy uświetnili ten finał swoim półgodzinnym koncertem. Na zakończenie układy taneczno wokalne zaprezentowali uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierownictwem pań Sabiny Jachimowskiej, Bogny Talar, Michaliny Czylkowskiej i Jolanty Makowskiej.

W czasie finału przeprowadzono trzy licytacje, w trakcie których zakupiono gadżety: WOŚP, PROKOM Sopot, gadżety oferowane przez Burmistrza Miasta, Bank Spółdzielczy w Rumi, firmę Plastcom, cukiernię Malczewscy, p. Michała Kaczmarka oraz obrazy p. Malwiny Binkiewicz. Tradycją jest już, że p. Janusz Molak licytuje tort z cukierni Malczewscy i przekazuje go dla wolontariuszy i osób pracujących przy WOŚP. To bardzo miły gest, za który bardzo dziękujemy.

W naszej kawiarence można było wypić kawę, herbatę i zimne napoje oraz posilić się wspaniałymi ciastami upieczonymi przez mamy naszych uczniów i przez nich samych, jak również pizzą ufundowaną przez pizzerię Verona. Jak co roku przedsiębiorstwo techniczno – handlowe BIWER podarowało nam jednorazowe kubki, talerzyki, łyżeczki do ciasta. Nasi wolontariusze otrzymali w trakcie zbierania pieniędzy gorącą herbatę i czekoladę, a po powrocie do szkoły pizzę i po kawałku ciasta.
Przez całą imprezę w sali naprzeciwko towarzyszyła nam również loteria fantowa wsparta przez już wymienionych darczyńców, Fotolusię, Kunszt i osoby prywatne. Cały dochód trafił do puli uzbieranej przez Sztab, a w tym roku była to suma 19 500 zł.

Imprezę na auli w całości zorganizował i poprowadził Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 1. Opiekę ze strony ZS 1 sprawowali : Agnieszka Masewicz, Hanna Kwaśny, Jolanta Zatwardnicka, Marlena Jasińska, Marzena Borodziuk, Jolanta Wojnarowicz, Joanna Żaczek, Bożena Swinarska, Danuta Skura i Łukasz Kamiński.

Zespół Szkół nr 1 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i wolontariuszom oraz osobom prywatnym, którzy wnieśli swój wkład w organizację i sukces tegorocznego finału WOŚP, który w tym roku pomoże dzieciom ze schorzeniami nefrologicznymi i urologicznymi.
Do przyszłego roku – sie ma!

Łukasz Kamiński
Marlena Jasińska