„Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji” Ogólnopolski projekt edukacyjny w świetlicy.

Z przyjemnością informujemy, że nasza świetlica w tym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym  „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”.

Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach z książki ” O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami, jak rozwiązywać problemy, jak radzić sobie w niektórych sytuacjach, jak odnaleźć się w świecie.

Celem projektu jest m.in.:

-kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, rozpoznawania i nazywania emocji

– rozwijanie u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych ( kierunek polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

– wzmacnianie zdrowia psychicznego u dzieci – (kierunek polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025)

-pobudzenie poczucia własnej wartości

Już nie możemy się doczekać realizacji zajęć z kotem Amadeuszem, to będzie cudowna i wartościowa przygoda!!!