III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Super Bowl

Dnia 11 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, we współpracy z Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy w Redzie, odbyła się  III edycja  Powiatowego Konkursu  Języka Angielskiego „Super Bowl” pod patronatem Starostwa Powiatowego i Wydawnictwa Macmillan Polska.
Konkurs skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzedziły eliminacje szkolne, które odbyły się
14 marca br. W etapie powiatowym udział wzięło 110 uczniów
z 10 gimnazjów powiatu wejherowskiego i 16 uczniów z 5 szkół ponadgimnazjalnych.
Celem konkursu jest propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku angielskim, przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej.
Zacięta rywalizacja odbywała się na czterech poziomach: klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs powiatowy rozgrywany był w dwóch etapach: pisemnym i ustnym (brali
w nim udział najlepsi z uczestników etapu pisemnego).

Pytania testowe, zarówno podczas etapu szkolnego, jak i powiatowego, oraz zagadnienia z części ustnej, były w całości przygotowane przez nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Redzie.
Podczas przerwy oraz części ustnej dla oczekujących uczniów zorganizowano ciekawe zajęcia
z poczęstunkiem.

W poszczególnych kategoriach laureatami konkursu zostali:
klasy pierwsze:
1.    Michał Jurkowski (Gimnazjum nr 1 w Wejherowie)
2.    Marta Choszcz (Gimnazjum nr 1 w Wejherowie)
3.    Maciej Okroj (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)
4.    Rozalia Hoppe (Gimnazjum nr 1 w Redzie)
5.    Tomasz Dempc (Gimnazjum nr 1 w Rumi)
6.    Aleksandra Litwin (Gimnazjum nr 1 w Wejherowie)

klasy drugie:
1.    Maciej Herbasz (Gimnazjum Społeczne nr 1 w Wejherowie)
2.    Krzysztof Świątek (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)
3.    Izabela Budnik (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)
4.    Maciej Nadolski (Gimnazjum Publiczne w Luzinie)
5.    Dominika Czapiewska (Gimnazjum nr 1 w Redzie)
6.    Bartosz Naskręt (Gimnazjum nr 1 w Rumi)

klasy trzecie:
1.    Dagmara Szczypior (Salezjańskie Gimnazjum w Rumi)
2.    Martyna Kucharczyk (Gimnazjum nr 1 w Redzie)
3.    Maciej Mądry (Gimnazjum nr 1 w Redzie)
4.    Natalia Frankowska (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)
4. ex. Kamil Kozyra (Salezjańskie Gimnazjum w Rumi)
5.    Magdalena Borska (Gimnazjum nr 3 w Wejherowie)

szkoły ponadgimnazjalne:
1.    Anna Walczyńska (I LO w Rumi)
2.    Jan Osiecki (ZSP nr 1 w Wejherowie)
3.    Patrycja Silikowska (ZSP nr 1 w Wejherowie)
4.    Krzysztof Nadolski (I LO w Rumi)
5.    Tomasz Nadolski (ZSP nr 4 w Wejherowie)
6.    Karolina Funk (ZSP nr 4 w Wejherowie)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, jak również 5 punktami na koniec gimnazjum, które liczą się w procesie rekrutacji do szkół średnich. Nagrody wręczali: przewodniczący Komisji Edukacji powiatu wejherowskiego pan Marek Kamiński oraz v-ce dyrektor ZSP w Redzie – pani Dorota Nowicka-Klimowicz.
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszym konkursie. Bardzo nam miło, że tak wiele szkół zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Cenimy sobie Państwa pochlebne opinie przekazane
w ankiecie nt. strony merytorycznej i organizacyjnej naszego konkursu. Cieszymy się też
z zainteresowania i pozytywnych opinii Państwa uczniów. Ogromne podziękowania składamy także na ręce pani Katarzyny Lepackiej z wydawnictwa Macmillan za nagrody oraz oprawę metodyczną dla nauczycieli podczas przerwy.
Za przygotowanie konkursu odpowiadał zespól nauczycieli ZSP  w Redzie i Gimnazjum nr 1
w Redzie: Marzena Borodziuk, Mateusz Kamiński i Joanna Piotrowicz.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok!

W galerii znajdują się zdjęcia z tej imprezy – zapraszamy! 🙂