Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Reda działający przy SP4 w Redzie po raz drugi organizuje w roku 2018 w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiemiem Pływać” bezpłatny kurs nauki pływania dla dzieci klas I-III szkół podstawowych miasta Redy. Projekt pod nazwą Zajęcia sportowe z nauki pływania dla dzieci „Umiem pływać” dofinansowany jest z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta Reda. Celem głównym zajęć jest upowszechnianie
aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nauka podstawowych umiejętności pływania. Około 200 dzieci będzie uczestniczyć w 20 lekcjach pływania realizowanych w dwóch etapach: wiosennym i jesiennym na basenie w Aquaparku w Redzie. Realizacja projektu rozpocznie się 5 kwietnia, zakończenie zaplanowano na 30 listopada 2018 roku. Projekt w roku 2017 cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców – zakończył się sukcesem, liczymy na podobne efekty w roku bieżącym.

Sprawozdanie z realizacji zajęć „Umiem pływać”

Regulamin zajęć sportowych Umiem Pływać

Regulamin Aquaparku