Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  I mimo że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta w naszej szkole pojawiają się życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.  W tym roku szkolnym, ze względu na szczególne okoliczności spowodowane pandemią, zaprosiliśmy wszystkich uczniów (zarówno płeć męską, jak i żeńską) do umieszczania życzeń na naszym padlecie.

https://pl.padlet.com/mwrzosek1981/ydjciytfo0y91uht

By popularyzować obraz  dziewczyny [kobiety], która nie poddaje się stereotypom i poszukuje swojej drogi życiowej, zaplanowaliśmy kilka zadań dla uczniów. Wszystkich, którzy wzięli udział w naszych inicjatywach, nagrodziliśmy pozytywnymi uwagami i punktami dodatnimi z zachowania.

Uczennicom zaproponowaliśmy:

  1. Wykonanie zdjęcia, które byłoby wyrazem kobiecej siły, niezależności, mocy. Takie, które łamie stereotypy i rozwiewa mity o dziewczynach.

  2. Przedstawienie w dowolnej formie działalności interesującej kobiety z rodziny, np. mamy, babci, cioci. Celem tego zadania było pokazanie, że świat pełen jest wyjątkowych kobiet, których często nie zauważamy, a mogą nas zainspirować.

  3. Przygotowanie dowolnej pracy, np. plakatu, lapbooka, animacji lub reklamy nawiązującej do słów inspirujących kobiet.

Chłopcy natomiast mogli zbliżyć się do  kobiecego świata poprzez wykonanie jednego z zadań:

  1. Wyszukanie różnych powiedzeń, które zawierałyby stereotypy o kobietach. Następnie dopisanie do tych określeń informacji od wewnętrznego krytyka kobiety (tzn. tego, co ona może o sobie myśleć, gdy słyszy tego typu uwagi).

  2. Napisanie tekstu do znanej melodii lub własnej muzyki na temat mocy kobiet.

  3. Przystąpienie do quizu dotyczącego znajomości świata kobiet.

Szczegóły w prezentacji:

https://view.genial.ly/6040cab883fefe0cff322424/presentation-untitled-genially

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

Samorząd Uczniowski