Môłi kaszëbsczi kùchôrz – warsztaty kulinarne – 1c

Môłi kaszëbsczi kùchôrz – warsztaty kulinarne – 1c

6 marca uczniowie języka kaszubskiego z klasy 1c wzięli udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem Môłi kaszëbsczi kùchôrz. Zostali zaproszeni do Szkòłë kaszëbsczich mëstrów kùchni, w po pasowaniu na kucharzy otrzymali stosowne nakrycia głowy. Jako uczniowie tej prestiżowej instytucji z werwą przystąpili do rozwiązywania interaktywnych łamigłówek w języku kaszubskim. Dzięki nim mogli poznać przepis na gofry, które chcieliśmy upiec.

Gdy przepis przestał być dla nas tajemnicą, wszyscy przystąpili do pracy. Odmierzali, przelewali, wsypywali… wszystko bardzo precyzyjnie, żeby ciasto miało dobrą konsystencję. Kiedy gofry się piekły, obrali marchewki i jabłka, aby zrobić surówkę, a banany zmiksowali z mlekiem i tak powstał pyszny koktajl bananowy.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym kulinarnym wyzwaniem, nauczyli się obsługiwać obieraczki, tarkę elektryczną, blender, mikser, które to umiejętności obiecali doskonalić w domach, włączając się do prac w kuchni, co – jak się okazało – wcale nie jest takie trudne.