Wigilia u Przedszkolaków

Wigilia u Przedszkolaków

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła wigilia, która odbyła się w naszym przedszkolu 18.12.2020r. Dzieci tego dnia ubrały do przedszkola odświętne stroje. Wszystkim towarzyszyła radosna, świąteczna atmosfera. Przedszkolaki po wigilijnym obiedzie kolędowały. Grupa Sówki wspólnie wykonała i pokolorowała bardzo dużą choinkę, która została powieszona na tablicy w naszej sali. Dzieci były pod wrażeniem jej wielkości, gdy złączyliśmy razem wszystkie jej części. Biedronki oraz Ananasy pakowały ostatnie prezenty dla swoich rodziców.

Niespodziewanie z bardzo miłą wizytą oraz niespodzianką dla najmłodszych przybyli do nas pracownicy Urzędu Miejskiego w Redzie, wraz z zastępcą burmistrza Panem Łukaszem Kamińskim. Dzieci z życzeniami otrzymały od Urzędu słodkie upominki oraz odblaski.

Oczywiście nie zabrakło prezentów, które czekały pięknie zapakowane przez rodziców pod choinką. Najmłodsi nie mogli się już doczekać i po ich wręczeniu z wielką radością i ciekawością je rozpakowały.

Później nadszedł czas by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie najpiękniejsze świąteczne życzenia. Po nich dzieci zasiadły do pięknie nakrytych stołów, na których nie brakowało świątecznych, przysmaków.

Ten dzień oraz panujący świąteczny nastrój pełen serdeczności i życzliwości umilały nam dźwięki kolęd.  Mamy nadzieję, że nasze wigilijne, przedszkolne świętowanie, przyczyniło się do kultywowania jednej z najpiękniejszych polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B