Sukces Zosi z klasy 3 w XIX Dyktandzie Kaszubskim

Sukces Zosi z klasy 3 w XIX Dyktandzie Kaszubskim

W październiku, w ostatniej chwili przed przejściem na naukę zdalną, odbyły się szkolne eliminacje XIX Dyktanda Kaszubskiego, którego gospodarzem w tym roku była Reda i nasza szkoła.

Uczestnicy zasiedli w bardzo kameralnym gronie w sali do języka kaszubskiego, przed monitorem interaktywnym, na którym pojawił się lektor i po powitaniu uczestników oraz życzeniu powodzenia, zaczął powoli dyktować tekst dyktanda.

Emocje były ogromne, każdy głęboko zastanawiał się nad pisownią kolejnych wyrazów. Gdy prace zostały oddane, nadszedł czas niecierpliwego oczekiwania na wyniki. Kiedy zostały ogłoszone – nasza radość była ogromna. Zosia Dzienisz z klasy 3 zajęła III miejsce w kategorii klas 1-3. Serdecznie gratulujemy Zosi i życzymy wytrwałości w poznawaniu niełatwej kaszubskiej ortografii oraz wielu kolejnych sukcesów.