NAUKA WRAŻLIWOŚCI – MARZYCIELSKA POCZTA

NAUKA WRAŻLIWOŚCI – MARZYCIELSKA POCZTA

          W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Uznaliśmy, że to dobry moment, by włączyć się w ogólnopolską akcję Marzycielska Poczta, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Pisząc listy, podtrzymujemy tradycję przelewania słów na papier oraz ich moc – z pewnością silniejszą od tych wirtualnych.

          W akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie z klasy IV c i VII d.  Pisanie przez nich listów i kartek poprzedziło zapoznanie się z historią kilkorga chorych dzieci – uczniowie dowiedzieli się, na co one chorują, dlaczego nie mogą uczęszczać do prawdziwej szkoły, a także poznali ich zainteresowania i marzenia. Następnie sami wykonali kartki, napisali słowa otuchy i opowiedzieli o sobie. Do wielu listów dołączono miłe niespodzianki – naklejki, radosne obrazki, kolorowe drobiazgi.

         Tak mało trzeba, aby na twarzy dziecka wywołać uśmiech. Jesteśmy przekonani, że adresowana specjalnie do niego przesyłka sprawia mu wiele radości, pomaga podtrzymywać kruchą nadzieję i daje siłę do walki z chorobą.

          Za udział w akcji – poświęcony czas, okazane serce i empatię – serdecznie dziękujemy!

Samorząd Uczniowski