Dzień Dyni u Przedszkolaków

Dzień Dyni u Przedszkolaków

W naszym przedszkolu 30 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Zbliża się już koniec jesiennych zbiorów zatem to najlepszy czas, aby uhonorować królową warzyw jaką jest Dynia. Wszystkie grupy przedszkolne z dużym zaangażowaniem przygotowały się na ten dzień. Dzieci wraz z rodzicami zadbały o to, aby tego dnia każdy przedszkolak miał choć jeden element garderoby w kolorze pomarańczowym. Przedszkolaki wykonały piękne i ciekawe prace plastyczne różnymi technikami. Dzieci poznały rodzaje dyń zgromadzone w kącikach przyrody, obserwowały i opisywały ich kształty i kolory. Tygryski grały w dyniowe kręgle. Pszczółki także, a ponadto wykonały sensoryczne dynie, usprawniając przy tym motorykę małą oraz miały fantazyjne dyniowe nakrycia głowy. Ananasy wykonały piękne Dynie z bibuły techniką wyklejanki. Rybki poznały wnętrze dyni i przy pomocy wychowawcy, i uwaga, odpowiedniego sprzętu (wiertarki 😉) zrobiły wspaniały duży, efektowny, dyniowy lampion. Atrakcji było co niemiara, gdy przedszkolaki podziwiały lampion w szatniach, przy zgaszonym świetle. Ponadto układały dyniowe puzzle i wykonały pomysłowe maski. Biedroneczki były niemal wszystkie pomarańczowe, zrobiły pomysłowe lampiony i dyniowe okulary. Najmłodsze Sówki wykonały dyniową – wydzierankę metodą kolażu, puzzle dyniowe, kartę pracy z dyniowymi emocjami oraz dynię malowaną farbami. Zwieńczeniem tej ciężkiej, ale przyjemnej pracy był słodki pomarańczowy upominek 😊, pamiątkowe zdjęcie w foto-budce z dynią, dyniowy medal oraz dyniowa opaska na głowę. Ten dzień był pełen pomarańczowych, niezapomnianych wrażeń.

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B