MISJA – SPRZĄTANIE ŚWIATA

MISJA – SPRZĄTANIE ŚWIATA

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami postanowili zachęcić uczniów do wspólnego działania na rzecz środowiska i wzięcia udziału w Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Na szkolnym korytarzu pojawiła się proekologiczna gazetka ścienna i plakat, który poinformował chętnych uczniów o planowanym przedsięwzięciu.

20 września 2019 r. o godzinie 16.00 odbyła się wyprawa naszych dzielnych obrońców Ziemi na misję „Sprzątanie Parku Miejskiego w Redzie”.

Akcję rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły i w Parku Miejskim w Redzie.

Uczniowie wyposażeni w wiedzę, worki i rękawiczki jednorazowe przystąpili do pracy z wielką radością i zapałem.

Bohaterowie zebrali aż 25 worków śmieci! Dzięki nim mamy teraz czysty, schludny i piękny park. Wszystkim ochotnikom serdecznie dziękujemy! Niezmiernie ucieszył nas fakt, że pytacie, kiedy kolejna ważna misja. A ta… już wkrótce! J

Oliwia Klawikowska, kl. VIIa