Drodzy rodzice!

Nasze Gimnazjum jest szkołą z tradycjami. Działa od 1988 roku. Podwaliny wykształcenia zdobyło u nas wielu wybitnych absolwentów.

Naszym uczniom oferujemy stabilną i bardzo doświadczoną kadrę nauczycielską oraz  przestronny, monitorowany budynek z dobrym wyposażeniem.

Naszą filozofią jest otwarcie się na ucznia i jego potrzeby. Tutaj zrealizuje swoją naturalną potrzebę działania. Szkoła zajmuje najwyższe lokaty w województwie pomorskim w rankingach sportowych, naukowych, artystycznych oraz znana jest z szeroko rozwiniętego wolontariatu. Jest to efekt pracy całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Szkoła preferuje model wychowania oparty na odpowiedzialności i przestrzeganiu przez całą społeczność ustalonych norm.

Corocznie wyniki egzaminów gimnazjalnych naszych uczniów są najwyższe w Redzie, wyższe niż w powiecie i województwie. Nasi absolwenci z powodzeniem kontynuują naukę w najlepszych szkołach Trójmiasta.

Witamy w społeczności Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy!