Wycieczka do Gowidlina

Wycieczka do Gowidlina

29 maja uczniowie klasy Ia, Ib i Ic odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Dolinie Jadwigi w Gowidlinie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Gospodyni w bardzo ciekawy sposób przybliżyła
dzieciom trudną pracę rolnika, zabrała je na przejażdżkę, gdzie z agrobusu mogły obejrzeć rosnące w polu zboża i kukurydzę. Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie: wypiekały bułeczki, robiły kluski, sortowały ziarna, szukały jajek. W oborze z bliska oglądały trzodę, poznały sposób pozyskiwania mleka w sposób mechaniczny. Miały okazję pośpiewać i zatańczyć podczas spotkania z przedstawicielami pobliskiego zespołu folklorystycznego. Było również smacznie, gdyż dzieci mogły posilić się świeżo upieczonymi placuszkami ziemniaczanymi. Olbrzymią frajdę sprawiły dzieciom zabawy na placu zabaw, gdyż mogły nie tylko pograć w golfa, pojeździć na motorkach czy rowerkach, ale również pokarmić króliki, owieczkę, kózkę, czy zagonić kaczki do stawu. Z drobnym upominkiem, mnóstwem wrażeń i w doskonałych humorach wszyscy wrócili do Redy. To była bardzo udana wycieczka!

Sylwia Strosowska