Uczniowie klas Ic i Ie na polskiej wsi w Dolinie Jadwigi

Uczniowie klas Ic i Ie na polskiej wsi w Dolinie Jadwigi

Uczniowie klasy Ic oraz Ie,dnia 3 czerwca, udali się z okazji Dnia Dziecka na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego znajdującego się w Dolinie Jadwigi w Gowidlinie. Pobyt u Państwa Tesmer był niesamowicie edukacyjny. Dzieci poznały m.in. pracę rolnika oraz zajęcia gospodarskie, produkty oraz przetwórstwo produktów spożywczych, zapoznały się z kulturą oraz obyczajami Kaszubów, miały możliwość także pośpiewać z kapelą kaszubską oraz potańczyć. Ponadto skosztowały pysznych placków ziemniaczanych przygotowanych przez gospodynię. Czas wolny pomiędzy edukacyjnymi zajęciami spożytkowały w ogrodzie wyposażonym w sprzęty rekreacyjne. Mogły także zaprzyjaźnić się z mieszkającymi tam zwierzętami będącymi w zagrodzie (krowy, świnie, koza, owca, drób). Oprócz pobytu na terenie zagrody dzieci mają możliwość wyprawy ,,agrobusem” po najbliższej okolicy.

Dzień był niezwykle udany, a dzieci pozytywnie zmęczone po dniu pełnym wrażeń, których im dostarczyła piękna polska wieś.

Monika Halczak – Lewandowska