NOC Z KASZUBSKIMI DUCHAMI

NOC Z KASZUBSKIMI DUCHAMI

Tuż przed wakacjami chętni i odważni uczniowie z klas 4-6 oraz – w nagrodę – wzorowi uczniowie klasy 5c spotkali się wieczorem w szkole, żeby przeżyć noc z kaszubskimi duchami. Każde nocowanie w szkole, z dala od własnego łóżka, jest pełne emocji i tak było również tym razem. Imprezę rozpoczął turniej kaszubskiej gry sportowej o nazwie bùczka. Wymaga ona użycia podobnych do wiosła kijów oraz piłki. Drużyny stające do rywalizacji mają za zadanie wbić piłkę do pilnowanego przez przeciwną drużynę koła (chléwù). Zabawa została poprowadzona przez pana Karola Rhode i panią Katarzynę Kankowską z Deja csb.

Po zaciętej rywalizacji, żeby zregenerować siły, przygotowaliśmy kolację. Był czas na zabawy, gry, seans filmowy i długie, nocne rozmowy w towarzystwie kaszubskich duchów, których projekty już niedługo ozdobią naszą salę.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji nocy w duchami należą się pani Patrycji Paczoch, która znalazła dość odwagi, żeby spędzić z nami w szkole tę noc, co umożliwiło zabawę w tak dużej grupie.