30-LECIE WOLNYCH WYBORÓW

4 czerwca 2019r. w auli naszej szkoły miały miejsce obchody 30 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji gościliśmy m.in. zastępcę burmistrza miasta Redy – pana Łukasza Kamińskiego, który poprowadził uroczystość, dyrekcje oraz uczniów ze wszystkich redzkich szkół i przedszkoli. Każda z przybyłych grup dziecięcych zaprezentowała krótki program artystyczny. Tematem występów była mała i wielka ojczyzna. Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny pod dyrekcją pani Barbary Tańskiej oraz uczniowie języka kaszubskiego, którzy przygotowali dwa tańce regionalne: Szewiec –  klasy 4 i 5 oraz Kowal – to debiut taneczny grupy dzieci z klas 1 i 2. Najstarsi uczniowie zaśpiewali również po kaszubsku naszą szkolną piosenkę SP4 nótë.