WITAMY W BIBLIOTECE!

WITAMY W BIBLIOTECE!

W miesiącu styczniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Niektórzy z nich już od dawna zaglądali w to ciekawe miejsce.

Celem zajęć było zapoznanie z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania oraz rozwijanie nawyków czytelniczych. Uczniowie wysłuchali wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa” i na podstawie jego treści wykonali prace plastyczne.  Następnie przyszli czytelnicy wysłuchali „próśb książki” i złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na koniec uroczystości klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy,     a każdy uczeń zakładkę do książki.

              Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Nauczyciele bibliotekarze