I MIEJSKI FESTIWAL OBCOJĘZYCZNYCH KOLĘD I PIEŚNI ARTYSTYCZNYCH

W środę 9 stycznia 2019 roku odbył się I Miejski Festiwal Obcojęzycznych Kolęd i Pieśni Świątecznych. Jego celem było przybliżenie uczniom szkół podstawowych języka i kultury angielskiej oraz rozwijanie talentów wokalno-artystycznych.
Uczestnicy zachwycili nie tylko jurorów, ale także zgromadzoną publiczność wysokim poziomem artystycznym, oryginalną interpretacją i osobowością sceniczną.

Jury w składzie : w-ce burmistrz miasta Reda Pan Łukasz Kamiński, nauczyciele języka angielskiego Pani Bogna Talar oraz Pani Iwona Hillar – Marcinkiewicz, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Monika Halczak- Lewandowska oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego- Marta Kowaliszyn, zadecydowało o końcowej klasyfikacji Festiwalu. Pomysłodawcą konkursu była Pani Agnieszka Naczk, natomiast w organizacji festiwalu wspierały ją :Pani Joanna Bączek, Pani Bogna Talar oraz Pani Iwona Hillar- Marcinkiewicz.
Po duchowej uczcie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

I miejsce w kategorii soliści zdobyła Ewa Jeziorska z piosenką Little snowflake-  uczennica klasy I Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie,

I miejsce w kategorii zespoły wygrał duet również ze Szkoły Podstawowej nr 4 – Goran Borowicki i Kacper Plotzke, z angielską wersją kolędy Wśród nocnej ciszy.

Wszystkim uczestnikom i Paniom, które włożyły dużo pracy, by przygotować swoich uczniów, serdecznie dziękujemy. Nagrodzonym osobom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Agnieszka Naczk