Spotkanie wigilijne w klasie I c

Spotkanie wigilijne w klasie I c

Dnia 21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w klasie I c. Był to niezwykle uroczysty dzień, o czym świadczyły odświętne stroje uczniów oraz pięknie przybrany i zastawiony łakociami stół. Dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie wzajemnie świąteczne oraz noworoczne życzenia. Uroczystość uświetniły wspólne śpiewy polskich kolęd i pastorałek. Dodatkowym wydarzeniem była wizyta samego Gwiazdora wraz ze swoją pomocnicą, którzy weszli do sali z workiem pełnym prezentów. Okrzyki radości rozbrzmiały niemalże w całej szkole. Dzieci w ferworze odpakowywania prezentów zapomniały o czarodziejskim słowie „dziękuję”, szybciutko im go przypomniałam 😉 Na pytanie Gwiazdora „czy Pani Monika była grzeczna w tym roku”, oczywiście jednomyślnie odpowiedziały „taaaak”, i ku memu zaskoczeniu Gwiazdor znalazł w swoim worku także przepiękny prezent dla mnie, za który serdecznie dziękuję. Jednakże prezentów nie było końca. Dzieci z początkiem tygodnia losowały jedną osobę z klasy, wobec której miały być serdeczne, koleżeńskie i pomocne przez cały tydzień, a podczas wigilii miały wręczyć tejże osobie przygotowaną  samodzielnie kartkę z życzeniami świątecznymi. To był na prawdę magiczny i wzruszający moment. Zwieńczeniem tych chwil, był słodki poczęstunek przygotowany przez nasze kochane Mamy, za co składamy im serdeczne dzięki.

W imieniu swoim i uczniów klasy I c,  życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku. ♥

Monika Halczak – Lewandowska