Wycieczka klas: IV a i IV c

Wycieczka klas: IV a i IV c

21 maja br. odbyła się wycieczka kl. IV a i IV c do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Uczniowie poznali najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycję pojazdów szynowych w Północnej Polsce. Zwiedzili zabytkową halę parowozowni wraz z pomieszczeniami warsztatowymi oraz ruchomą makietę, przedstawiającą stację kolejową Kościerzyna. Ciekawą atrakcją okazał się przejazd drezyną.

Z Kościerzyny pojechaliśmy do Blizin, gdzie uczniowie wspólnie zdobywali założony cel oraz przeżywali przygody  przemierzając kręte  korytarze drewnianego labiryntu. Swoich sił próbowali również w labiryncie panelowym,  oraz grach – łamigłówkach i labiryntach wymagające logicznego myślenia. Labirynt okazał się świetną zabawą nie tylko dla dzieci :-).

Trochę zmęczeni i głodni ruszyliśmy w drogę powrotną. Zatrzymaliśmy się jeszcze na obiad w Restauracji „Schabowy Raz”, w której wcześniej odbywały się Kuchenne rewolucje Magdy Gessler.

Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. A zwiedzanie muzeum i przemierzanie korytarzy labiryntów było prawdziwą przyjemnością.

 

Zredagowała: Elżbieta Urban