PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO QUIZU FINANSOWEGO

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO QUIZU FINANSOWEGO

Uczniowie naszej szkoły: Marta Kowaliszyn i Mikołaj Jabłoński (oboje 2c gim) wraz ze swoim nauczycielem WOS-u Łukaszem Kamińskim w dniach 12-13.06.2018 roku brali udział w ogólnopolskim podsumowaniu Europejskiego Quizu Finansowego. Nasza drużyna reprezentowała województwo pomorskie jako zwycięzcy w naszym regionie oraz za zajęcie V miejsca w kraju w zmaganiach konkursowych z zakresu wiedzy ekonomicznej i matematyki. Główni organizatorzy przedsięwzięcia, czyli Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości, zaprosili zwycięskie zespoły z każdego z województw na konferencję w sprawie działań banków dla popularyzacji wiedzy o nich i systemie finansowym. Prezesi ZBP i WIB wręczyli upominki młodzieży oraz podziękowania ich nauczycielom. Wśród nic znaleźli się Marta i Mikołaj oraz ich nauczyciele – matematyki p. Hanna Marzejon oraz WOS-u p. Łukasz Kamiński. Przedstawiono również największe osiągnięcie tegoroczne polskiej młodzieży – drużyna chłopców z Głogowa (zwycięzców ogólnopolskich w quizie) reprezentowała nasz kraj w finale europejskim w Brukseli i wygrała te zmagania zostając pierwszym Mistrzem Europy wiedzy ekonomicznej nadanym przez Europejską Federację Bankową.

Konferencja odbywała się w warszawskim hotelu Hilton dosłownie w Sali obok Sali spotkań naszej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Naszym uczestnikom udało się min. zamienić kilka słów z trenerem kadry Adamem Nawałką. Po konferencji oraz warsztatach wszyscy urzędnicy uczestniczyli w zwiedzaniu stolicy oraz innych atrakcjach zaplanowanych dla najlepszych „młodych przyszłych bankowców” w naszym kraju.

Tekst: Ł. Kamiński