WRĘCZENIE NAGRÓD UCZESTNIKOM „MARATONU CZYTELNICZEGO”

13 czerwca w sali konferencyjnej Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w „Maratonie Czytelniczym” – konkursie organizowanym przez Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku pod patronatem Gdańskiego Kuratorium Oświaty. Maratończycy w trakcie ośmiu miesięcy przeczytali osiem książek i na początku każdego miesiąca pisali test z ich znajomości. Najlepsi z naszej szkoły uzyskali tytuły: laureata – Zofia Walder (III C) i Igor Rusiecki (III C) oraz finalisty – Alina Ewertowska, Szymon Pobłocki. Wyróżnieni zostali: Marta Kowaliszyn (II C), Szymon Pobłocki (III C) i Piotr Malek (IV B). Nagrody książkowe oraz dyplomy uczestnictwa wręczała pani dr Monika Kończyk – Pomorski Kurator Oświaty. Nagrodzonym w uroczystości towarzyszyła pani Natalia Richert – szkolny koordynator konkursu. Gratulujemy najlepszym i zachęcamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w maratonie w przyszłym roku szkolnym.