Klasa 1 b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie

Zgodnie z wcześniejszym zamierzeniem klasa Ib wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie. Podczas krótkiego spotkania z bibliotekarką uczniowie poznali ogólne zasady korzystania z biblioteki publicznej. Pierwszoklasiści dowiedzieli się również że, oprócz literatury dziecięcej, w wypożyczalni można znaleźć słowniki, encyklopedie, literaturę z różnych dziedzin wiedzy. Biblioteka Publiczna – jak sama nazwa wskazuje, jest publiczna, a więc dla każdego. Ich zadaniem jest nie tylko gromadzenie książek i udostępnianie ich, ale również wsparcie rozwoju człowieka na wielu płaszczyznach.

Została nam jeszcze do odwiedzenia biblioteka pedagogiczna, a więc kolejne spotkanie do zrealizowania…:)

Sylwia J.