17 lutego uczniowie języka kaszubskiego mieli okazję spotkać się w Redzie  z panem Adamem Heblem  – dziennikarzem Radia Kaszëbë, aktorem, poetą, satyrykiem oraz panem Romanem Hinc

17 lutego uczniowie języka kaszubskiego mieli okazję spotkać się w Redzie z panem Adamem Heblem – dziennikarzem Radia Kaszëbë, aktorem, poetą, satyrykiem oraz panem Romanem Hinc

17 lutego uczniowie języka kaszubskiego mieli okazję spotkać się w Redzie  z panem Adamem Heblem  – dziennikarzem Radia Kaszëbë, aktorem, poetą, satyrykiem oraz panem Romanem Hinc, którzy poprowadzili warsztaty mające przybliżyć sposoby spędzania czasu wolnego, jakie do niedawna królowały na kaszubskich podwórkach.  Jednym z nich była bùczka – kaszubski sport oparty na tradycyjnej grze powszechnej w XIX wieku, a drugim – zabawa w pantomimę. Za pomocą gestów i mimiki, ale bez użycia słów przedstawiliśmy wybrane kaszubskie legendy, co wyzwoliło mnóstwo radości. Także turniej bùczki pozwolił na chwilę zapomnieć o zmartwieniach i dostarczył wielu emocji.