Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Lecha Wałęsy w Redzie Stypendystami Marszałka Województwa Pomorskiego

D nia 18 grudnia 2017 roku w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego przyznanych w ramach „Pomorskiego programu pomocy stypendialnej”. W tym roku objętych wsparciem zostało 400 młodych ludzi wykazujących się wysokimi wynikami nauczania w zakresie przedmiotach przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości oraz osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
W tym zaszczytnym gronie znalazło się czterech uczniów naszej szkoły: Maciej Block (wyróżnienie w etapie wojewódzkim Pomorskiej Ligii Zadaniowej z matematyki, finalista etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligii Zadaniowej z chemii, wyróżnienie i tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu Liga Matematyczna) Jan Jabłonowski – Kęska (finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, laureat Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego) Wojciech Mak (laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, finalista Ogólnopolskiego Konkursu Transplantologicznego „Przeszczep sobie zdrowie”) i Igor Rusiecki (laureat Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego, finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Hincke