Wyjazd dzieci uczących się języka kaszubskiego do Wejherowa

W październiku wszyscy uczniowie, którzy rozpoczęli naukę języka kaszubskiego, wybrali się na wycieczkę do Wejherowa, by właśnie tam, w stolicy powiatu, szukać śladów kaszubskości naszych okolic. Poznali legendę o powstaniu miasta, zwiedzili Ratusz, łącznie z niedawno otwartą salą audiowizualna, w której można przenieść się do XX-lecia międzywojennego, a nawet porozmawiać z burmistrzem T. Bolduanem. Zwiedzili również fragment Kalwarii Wejherowskiej, zajrzeli do wnętrza kilku kapliczek i dowiedzieli się jak budowano Kaszubską Jerozolimę. Był też czas na wizytę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, śpiewanie kaszubskich nut, warsztaty malowania na szkle, które na Kaszubach jest od wielu lat popularną formą twórczości ludowej.