Piknik czytelniczy

Dnia 13.05.2016 roku w bibliotece szkolnej ZS nr 1 odbył się piknik czytelniczy dla uczniów SP podsumowujący projekt „Książki naszych marzeń”. Jego uczestnikami byli: uczniowie klasy V a z wychowawcą p. M. Tomaszewicz oraz laureaci konkursów plastycznego i literackiego. Piknik rozpoczęto od czytania fragmentów ulubionych książek, a lektorami byli: Marcel Jarkiewicz- uczeń klasy Va, Danuta Kowalik- nauczyciel gimnazjum i A. Ewertowska uczennica klasy I c gimnazjum. Z kolei uczniowie kl. V zaprezentowali hasła promujące czytelnictwo oraz książki, które warto przeczytać. Następnie zwycięzcom konkursów wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszystkich uczestników spotkania zaproszono na słodki poczęstunek. Dopełnieniem pikniku była wystawa prac konkursowych, ciesząca się dużym zainteresowaniem zebranych.

Dziękujemy pani D. Markowskiej za współpracę przy organizacji konkursu plastycznego oraz pani M. Tomaszewicz w przygotowaniu pikniku.